SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte e coptuar
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48124
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte e coptuarPërbërësit për petën:7 ve5 lugë sheqer7 lugë miell3 lugë marmeladë1 pluhur për pjekurinaPërbërësit për fillin:250 gr margarin100 gr sheqer pluhur100 gr qokoladë100 gr arra të bluaraPërgatitja:Rrahim vezët me sheqer deri sa të trashen.Pastaj i shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina.I përziejmë me lugë ngadalë dhe i shtojmë edhe marmeladën.E pjekim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur rreth 20 minuta në temperaturë 180*C.Kur të ftohet e presim me thikë në katrorë të vegjël.Shkrijmë qokoladën dhe e lëjmë të ftohet.Margarinën e rrahim me mikser me sheqerin pluhur.I shtojmë arrat dhe qokoladën,i përziejmë mirë dhe në fund i shtojmë edhe copat e ëmbëlsirës.I përziejmë ngadal dhe i qesim në tepsi rreth 22 cm.E lejmë të ftohet mirë pastaj e dekorojmë me shllag.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »