SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kroasanë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48126
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
KroasanëPërbërësit:1kg miell50 gr tharm buke2 lugë të vogla krip5 lugë gjelle vaj1 ve250 ml qumësht250 ml ujë250 gr margarin për lyerjeNevoitet edhe 1 ve për lyerje permbi.Përgatitja:Përziejmë tharmin me pak sheqer,1/2 gote qumësht te nxehtë dhe 1 lugë miell.E lëjmë ashtu deri sa të dyfishohet masa pastaj e përziejmë me përbërësit e tjerë.Deri të formohet një brumë jo shum i fortë.Këtë masë e ndajmë në 16 kuleq,të cilët i tëhollojmë dhe i lyejmë me margarin(të fundit nuk e lyejmë) dhe i renditim një mbi një nga 8 copa.Dmth në dy vende nga 8 copa.I mbulojmë dhe i lejmë ashtu për 20 minuta.Pastaj e marrim njërën pjesë të petave dhe fillojmë i rrisim me tëhollues.Fillojmë me prerjen e petës,fillimisht ne 4 vende pastaj qdo pjesë e prejmë duke formuar prej saj 5-6 copë tjera keshtu që fitojmë rreth 20-24 copa në formë trekëndëshi.Në secilën pjesë qesim nga pak nga mbushja e embel ose e njelmët(marmeladë,qokoladë,djath me proshutë etj etj) dhe i mbështjellim duke filluar nga ana e gjerë e deri tek maja e trekëndëshit.Njejtë veprojmë edhe me pjesën tjetër të brumit.I renditim në tepsi të lyer me yndyrë,i mbulojmë dhe i lejmë ashtu për 1 orë.I lyejmë me vezë u qesim susam dhe i pjekim rreth 20 minuta në temperaturë 220 *C.Ne komentin e pare edhe nje foto tjeter me instruksione
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »