SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kadaif
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48131
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
KadaifPerberesit:500gr kadaif200 gr arra(ben edhe pa arra)120 gr margarinSherbeti:1kg sheqer700ml uje1 vanil sheqer1/2 e limonitPergatitja:Kadaifi rrafshohet ne tepsi .Permbi i qitet margarina e shkrire dhe futet ne furre ne temperature 180*C deri sa te piqet.Pergatitja e sherbetit:Zihet sherbeti me nje vanil sheqer dhe limoni i prere ne copa.Nga momenti qe fillon te vloje zihet edhe 5 minuta.Pasi te ftohet kadaifi i qitet sherbeti i vaket.P.S.Nga kadaifi mund te formohen edhe rolle ,ne mes i qiten pak arra dhe mbeshtillen ne forme te sarmeve.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »