SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pilaf me mish të bardhë pule dhe këpurdha
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48132
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pilaf me mish të bardhë pule dhe këpurdhaPërbërësit për pilafin:2 gota oriz kokërrgjatë me ngjyrë të verdhë3 gota ujë krip,vegetëPërbërësit për sosin:300 gr mish i bardhë pule500 ml ajkë(hoplla apo ndonjë lloj tjetër)150 gr këpurdhakrip,vegetë ,biber i zipak vajPërgatitja e pilafit:Shpërlajmë orizin në 4-5 ujëra deri sa të bëhet uji i kthjellët duke e fërkuar edhe me duar.Pastaj mbushim një enë me ujë dhe e lëmë aty të qëndroj 15-20 minuta.E kullojmë mirë dhe e qesim në tenxhere,ia shtojmë kripën biberin e zi dhe vegetën ia qesim 3 gota ujë të ftohët(nëse keni lëng mishi edhe më mirë) dhe fillojmë me e zi fillimisht në temperaturë të lartë deri sa të marrë valë.Kur fillon të vlojë,ia ulim temperaturën në temperaturën më të voglën(vetëm sa të vlojë kapak).E përziejmë nganjëher(jo edhe shum shpesh).Kur të i shterret i gjith lëngu atëher e ndalim krejtësisht nxehtësinë dhe e lëmë të mbuluar ashtu me kapak për 10 minuta.Përgatitja e sosit:Mishin e bardhë e coptojmë dhe e qesim në tigan me kripë,vegetë dhe biber të zi.Pasi të fërgohet pak i shtojmë këpurdhat e grira dhe e mbulojmë me kapak që të zihen në temperaturë të ulët.Pasi të kenë shterrur lëngun i shtojmë ajkën dhe e ziejmë në temperaturë të ulët deri sa të trashet pak ajka.SIpas deshires suaj mund t`i shtoni edhe perime te ndryshmeP.S.Me ate gote qe matet orizi me ate gote matet edhe uji,orizi duhet te jete kokergjate dhe me ngjyre te verdhe(ndryshe quhet edhe "parboiled rice" ne anglisht)fotoja eshte vetem ilustrim.Ne koment edhe fotoja se qfar orizi eshte me i mire per pilaf.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »