SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Musakë me patate
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48135
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Musakë me patate
Përbërësit:
1/2kg mish i bluar
2 qepë
2 dcl qumësht
3 vezë
1kg patate
2 dcl vaj
majdanoz,krip ,biber
Përgatitja:
Fërgohet qepa me yndyrë pastaj i qitet mishi i bluar dhe biberi i kuq,fergohen edhe pak pastaj i shtohen kripa,vegeta dhe majdanozi.Patatet qerohen dhe prehen ne rrathë.Në tepsi shtrohen gjysma e patateve pastaj qitet mishi i bluar i ferguar me qepë dhe ne fund renditen edhe gjysma e patateve tjera.I shtohet 250 ml ujë dhe futen ne furrë në temperaturë 250*C.Përziejmë vezët me qumësht dhe pak vegetë.Kur të shterret uji e nxjerrim tepsinë nga furra dhe ia qesim përzierjen prej qumështi dhe vezësh.E shtijmë në furrë edhe për 10-15 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »