SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Simite të shpejta
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48136
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Simite të shpejta
Përbërësit:
10 gr tharm buke
1 pluhur për pjekurina
2 lugë kafeje me krip
4 lugë kafeje me sheqer
12 lugë gjelle vaj
500 gr kos
miell deri sa të formohet brumi

Përgatitja:
Tharmi ulet me gjysëm gote ujë të vakët pak sheqer dhe pak miell dhe lihet ashtu deri sa të dyfishohet.
Pastaj i përziejmë të gjithë përbërësit dhe e formojmë një brum jo aq të fortë.Menjiher i ndajmë kuleqt dhe i renditim në tepsi.Majet e kuleqve i presim ngapak me gërshërë kuzhine.i lejmë që të vijnë dhe i lyejmë me ve dhe u qesim susam ose mak.Piqen në temperaturë 200*C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »