SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Revani me sherbet
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48137
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Revani me sherbet
Përbërësit:
10 vezë shtëpie të freskëta
10 lugë sheqer
10 lugë miell
Sherbeti:
1kg sheqer
1 l ujë
1 vanil sheqer
lëngu i gjysëm limonit

Përgatitja:
Fillimisht tunden të bardhat e vezëve me sheqer deri sa të fitohet n
shkumë e fortë,pastaj shtohen të kuqtë e vezëve të kuqtë e vezëve një nga një duke i përzier vazhdimisht.Ne fund e shtojmë miellin duke e përzier ngadalë vetëm me lugë (pa mikser).Brumi qitet në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet në temperaturë 120*C rreth 50-60 minuta.Pasi të ftohet i qitet sherbeti i vakët dhe pastaj prehet.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2018 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »