SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me keksa dhe mollë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48139
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me keksa dhe mollë
Përbërësit:
500 gr keksa
1kg molla te qëruara
1 portokall
250 gr sheqer
2 pudinga vanile
2 kese vanil sheqer
100 gr arra apo lajthi të grimcuara
100 gr qokoladë e zezë
6 dcl ujë
1 kese shllag
cimet sipas dëshirës

Përgatitja:
Mollët i prejmë në fletëza të holladhe i ziejmë në ujë me sheqer,vanil sheqer,portokallrreth 10-15 minuta.Pugingun e përziejmë me 10 lugë ujë dhe e shtojmë që të zihet me mollat.Nese e pelqeni cimetin mund t`ia qitni pak.
Në tepsi renditim një rend keksa qesim gjysmen e fillit me molla dhe puding mbi këtë qesim arrat e grimcuara pastaj qokoladën e shkrirë.Përsërisim procedurën edhe njëherë ...një rend keksa,mollat ,arra dhe përfundojmë rendin e fundit me keksa të njomur pak në ndonjë lloj lëngu qfare të dëshironi ose qumësht.Përmbi e lyejmë me shllag.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »