SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Reçel ftonjësh
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48140
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Reçel ftonjëshPërbërësit:Sa ftonjë(të qëruar) po aq sheqer(psh kemi 2 kg ftonjë duhen 2kg sheqer)150 ml ujë për qdo kilogram sheqeri(nese kemi 2 kg sheqer atëher na duhen 300 ml ujë)1 limonPërgatitja:Fillimisht qesim sheqerin dhe ujin në një enë.I vlojmë dhe posa të marri valë e largojmë nga zjarri.Fillojmë me pergatitjen e ftonjëve.Duke i qëruar pak nga pak i qesim në sherbetin e përgatitur që mos të skuqen.Kur i përfundojm të gjith ftonjët atëher i qesim të zihen rreth 30 minuta në zjarr të ngadalshëm.Limonin ia qesim në gjysmën e procesit të zierjes.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »