SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Feferona t'kuq nga Dhuratta Gela
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48142
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Feferona t'kuq nga Dhuratta GelaPerbersit e nevojshem:1l uje i ftoht1 filxhan i cafes krip e trash1 filxhan sheqer1 filxhan uthull e bardhe sallate1/2 vinobran1/2 konzervancPs. Varsisht prej mases e perseritni dozen e njejt deri sa ti mbushni kavanozat.Fafaronat lahen mire dhe shpohen me maje te thikes. Pa i fshire i mbushim kavanozat, dhe ne nje ene tjeter vejme 1l uje te ftoht, i shtojm kripen dhe sheqerin, perzihen mire deri sa te shkrihen te dyja ne uje, pastaj i shtojm uthullen dhe vinobranin me konzervans. Me kete perzirje i mbushim kavanozat, po qe se kemi me shume kavanoza ateher perserisim masen e njejte te ujit me tjerat.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »