SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca me vaj nga Dhuratta Gela
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48143
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca me vaj nga Dhuratta GelaPerbersit:3 l uje1 gote vaj.1 gote uthull e bardhe1 gote kripe e trashe1 gote sheqer.Specat lahen mire dhe ju hjeken bishtat.Ne nje tenxhere shtojm 3l uje te vloj. Pasi te kete marre vale mire, shtojm 1 gote vaj, 1 gote uthull, 1 gote kripe dhe sheqerin. Perzijm masen pak qe te shkrihen kripa dhe sheqeri, dhe pasi te vloj masa mire, marrim specat dhe i fusim ne uje per 3-5min, dhe i largojm. Pasi ti kemi kryer, marrim secilin spec dhe i shtojm mbrenda nga nje 1 luge te cajit krip dhe i palojm ne kavanoza. Ne fund me ujin i cili na ngelet ne tenxhere ku i kemi perveluar specat, me nje garuzhde i mbushim kavanozat. Mund ti shtojm karrota, hudher dhe majdanoz te fresket.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »