SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca të mbushur me lakër
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48144
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca të mbushur me lakërPërbërësit:3kg speca6 dcl uthull 9%18dcl ujë2 lugë gjelle krip2 lugë gjelle sheqer1 lugë e vogel mbrojtës vere7 kg lakërPërgatitja:Grijmë lakrën ,i qesim pak kripë sipas shijes dhe e lejmë anash.Specat i pastrojmë u heqim bishtat.Lakrat i shtrydhim pak me dorë qe t`ua heqim lëngun qe e kan lëshuar.Pastaj i mbushim specat dhe i rendisim nëpër kavanoza të mdhenjë.Perziejmë ujin me krip dhe përbërësit e tjerë dhe i vlojmë.Ashtu të nxehtë ia qesim specave.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »