SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaçe në formë të lules
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48146
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pogaçe në formë të lulesPërbërësit:Rreth 600 gr miell10 gr tharm buke1 ve e plotë dhe 1 e bardhë e vesë50 ml vaj2 lugë sheqer2 lugë krip200 ml qumësht i vakët50 ml ujë i vakët2 lugë ajkë e thartë100 gr margarin për lyerjedhe 1 e kuqe e vesë,pak vaj dhe qumësht për lyerjen përmbi.Nga të gjithë përbërësit ulim brumin e mbulojmë dhe e lejmë ashtu të mbuluar rreth 15 minuta.Pas kësaj kohe marrim brumin dhe e ndajmë në 4 kuleq te mdhaj dhe 1 kulaq të vogël sa madhësia e një arre,të cilët i ngjeshim me miell.Pastaj i tëhollojmë me tëhollues në madhesi deri 25 cm.Duke i rendit njëri mbi tjetrin i lyejmë me margarin vet petën e fundit nuk e lyejmë.Këtë masë prej 4 petëve e qesim në tepsi pak më të madhe se petat qe të mund të punojmë më lehtë.Pastaj në mes të petëve formojmë një yll me 8 cepa duke e prerë me thikë deri në fund të petave.Pasi e formojmë yllin e prejmë rrethin e pogaqes me thikë deri tek mesi i yllit për t`i formuar fletët e lules(siq shihet ne foto 2).Pastaj me dorë marrim fltët dhe i kthejmë cepat pak përfundi që fleta të marr një formë pak me të rrumbullakët.Pasi i formojmë fletët atëher në mes të yllit bëjmë disa prerje me thikë 2-3cm dhe me bishtin e lugës së drurit i shtypim pak anash që të hapen pak ato prerjet.Pastaj me atë kulaqin e vogël e bëni një dekorim si trëndafil për mesin e yllit.Pogaçen e lejmë që të fryhet për 15 minuta pastaj e lyejmë me të kuq të vesë i qesim susam dhe e lejmë edhe 15-20 minuta tjerë (varësisht nga temperatura e dhomes).Piqet në temperaturë 200*C rreth 25 minuta.P.S.Ne koment edhe disa foto tjera per pergatitjen hap pas hapi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »