SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Biban i pjekur ose quran. Receta nga Dhuratta Gela
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48148
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Biban i pjekur ose quran. Receta nga Dhuratta GelaBibani varesisht prej peshes,150ml Vaj ulliri ose vaj i zakonshem luledielli ose misri.1 luge gjelle krip kuzhine200ml senfmelmesa sipas deshires, biber i zi, origano, majdanoz, vegeta, hudher etj etjBibani pastrohet mire me uje te nxeht, dhe futet ne nje tenxhere te madhe dhe me kripen qe te zihet per 1 ore, duke e rrotulluar mire nga te gjitha anet. Pasi te jete zier mire, e hjekim nga tenxherja dhe e veme ne nje tave ku fillojm me procesin tjeter dhe final. Fillimisht e lyejm bibanin me semf mbrenda e jasht, mund te perdorni edhe majonez, pastaj i hedhim vajin mbrenda dhe jasht dhe te gjitha melmesat e cekura. Bibanin e marinuar e fusim ne furre te nxeht dhe e lem te piqet edhe per 1 ore ne temperatur mesatare deri sa te fitoj ngjyren sikurse ne foto.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »