SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shtrumfeta:(Receta dhe fotoja nga Dhuratta Gela)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48149
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shtrumfeta:(Receta dhe fotoja nga Dhuratta Gela)Per pandispanjen duhen:6 ve,6 filxhana caffe sheqer6 filxhana caffe qumsht3 filxhana caffe vaj2 pluhur paste ( peciva )2 sheqer vanilje - aromatizues10 filxhana caffe miell.Per fillin ose kremin e dendur duhen:- mbetjet nga pandispanja1 qese kokos 200 gr2 luge gjelle sheqer2 luge gjelle kakao1 sheqer vanilje - aromatizues200 ml qumsht, sherbet ose langje pemesh per formimin e fillit.Dekori:Krem hopla e embelfruta natyrale ose si keto qe kam perdor une Haribo mjeder dhe manaferre.Pergaditja:Vezet me sheqerin treten deri sa te formohet shkum e trefishuar, pastaj hidhen gradualisht perbersit e tjere, qumshti, vaji, mielli me pluhurin e pastes dhe aroma vanilie. Masa shtrohet ne leter te pjekses ne tave te lyer paraprakisht me pak vaj ose margarine.Pasi te pjeket dhe te ftohet pak pandispanja, marrim nje filxhan te caffes ose gote caji, dhe fillojm te nxjerrim rrathe nga peta ne fjale. Pasi ti kemi marre te gjithe rratht e vegjel, ne anen tjeter me mbetjet qe kan ngele fillojm pergaditjen e fillit.Mbetjet shtypen mire ne nje ene dhe iu hidhet sheqeri, kakao, kokosi, vanilja dhe qumshti ose varsisht cfar vendosni ju per ti hedhur. E tere masa perzihet mire dhe mbushet formatori ( mjeti qe jep forma ), mundeni edhe me luge, dhe kshtu mbi cdo rreth shtrumfe, vendosni pak nga masa e fillit. Ne fund i dekoroni me krem te ndryshem dhe fruta sipas deshires.Ju bofshin mire.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »