SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tatli me kokos dhe me arra
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48152
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tatli me kokos dhe me arraPërbërësit:400 gr miell200 gr margarin150 gr arra të bluara150 gr kokos50 gr sheqer1 pluhur për pjekurina2 dcl ajkë e thartë2 veSherbeti:1kg sheqer1 l ujë pak limonPërgatitja:Përziejmë miellin,arrat,kokosin dhe pluhurin për pjekurina.Përziejmë vezët me sheqer dhe i shtojmë ajkën.Pastaj i përziejmë të gjitha bashk dhe i shtojmë edhe margarinën e shkrirë.Përziejmë me dorë formojmë një brumë të butë deri sa mos të ngjitet për duar.Mbulojë brumin me foli dhe e shtijmë në frigorifer për 30 minuta.Nxejmë furrën në 180*C.Formojmë kuleqët nga brumi dhe i radhitim në tepsi të lyer me yndyrë.Pjekim 25 minuta.Sherbetin e ziejmë 15 minuta në temperaturë të ulët.E heqim nga zjarri dhe kur të ftohet pak i shtojmë lëngun e limonit.Tatlisë së vakët ia qesim sherbetin e vakët.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »