SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pica
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48154
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
PicaPërbërësit:1kg miell5 gr tharm buke(maja)150 ml jogurt1 pluhur për pjekurina100 ml vaj2 lugë krip1 lugë çaji sheqerujë sipas nevojësPërgatitja:Tharmin e bukes e qesim në një gotë të vogël me 1 lugë çaji sheqer dhe pak ujë dhe e lejmë deri të fryhet pastaj e përziejmë me të gjithë përbërësit e tjerë.E lejmë ashtu të mbuluar për 20 minuta.Pastaj i ndajmë kuleqët sipas madhësis së tepsisë.E lyejmë tepsinë me yndyrë dhe e shtrijmëbrumin në tepsi duke e shtypur me dorë.E lyejmë me sos domatesh dhe i qesim përbërësit për pica sipas dëshirës(këpurdha,proshutë,sallam,djath,kaqkavall,domate,speca,ullinjë,origano etj etj sipas imagjinatës dhe shijes suaj)Me kerkese te Arbijosa Hasani
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »