SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Reçel me molla(me kerkese te shume fansave)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48155
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Reçel me molla(me kerkese te shume fansave)

Përbërësit:
3 kg molla
3 kg sheqer
1 l ujë
3 limona
pak cimet dhe vanil sheqer sipas deshires

Përgatitja:
Qërohen mollët dhe coptohen.Zihet sherbeti me sheqerin,ujin,lëngun e 3 limonave dhe lëvoren e një limoni të grirë në rende .Në sherbet qiten mollat e coptuara.
Kur të zbuten nxirren nga sherbeti me një lugë të madhe dhe vendosen nëpër kavanoza.
Sherbeti zihet edhe pak qe te trashet,ftohet dhe u qitet mollave të ziera.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »