SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Mantia
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48156
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
MantiaPërbërësit:700 gr miell1 lugë krip400 ml ujë të nxehtëPër mbushjen:yndyrë150 gr qepë500 gr mish i bluarkripëbibererëzapak ujePër lyerje:150 gr margarin apo vaj.Përgatitja:Ulim brumin me miell krip dhe ujë të nxehtë dhe e lejmë ashtu për 30 minuta.Ne një enë qesim yndyrën dhe qepën e i fërgojmë.Pastaj shtojmë mishin,kripën ,biberin,erëzat dhe i fergojmë.I lejmë anash që të ftohen.Brumin e ndajmë në 8 kuleq t cilët i lyejmë me vaj dhe i lejmë të qëndrojnë rreth 15 minuta.Pastaj marrim kuleqët dhe i shtrijmë me tëhollues dhe i zgjatim me dorë.I palojmë një mbi një duke i lyer me yndyrë,perveq petes së fundit.Tërë ketë e tëhollojme me tëhollues dhe e prejmë në katrorë të vegjël.Në secilin katror qesim nga një lugë me mish dhe i mbështjellim.I renditim në tepsi i lyejmë me yndyrë dhe i pjekim në temperaturë 220*C 35-40 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »