SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca me djath dhe ajkë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48159
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca me djath dhe ajkëPërbërësit:5 kg speca2 kg djath2 kg ajkëqumësht krip sipas dëshirësPërgatitja:Pastrojmë specat ,i heqim bishtat dhe i shtijmë nga një lugë qaji me krip.I lejmë të qëndrojnë ashtu 7-8 orë.Djathin e shtypim dhe e përziejmë me ajkën i qesim krip sipas dëshirës.I mushim specat me këtë përzierje dhe i rendisim në kavanoza.Nxejmë qumështin dhe ashtu të nxehtë (jo valë)ia qesim specave përmbi deri sa të mbulohen.Pas 2 ditësh i shikojmë dhe ua derdhim atë lëngun qe ndahet nga qumështi i fermentuar dhe përsëri i shtojmë qumësht.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »