SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Domate turshi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48160
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Domate turshiPërbërësit:2.5l ujë2 gota sheqer1.5 gotë krip1 gotë uthull5 kg domate1 kese mbrojtës i venëskarrota dhe fletë dafine sipas deshirësPastrojmë domatet ,i shpojmë dhe i lejmë në temperaturë të dhomës deri të teren.Ne një tenxhere qesim ujin ,kripën dhe sheqerin dhe i vlojmë.E largojmë nga zjarri dhe i shtojmë uthullen dhe mbrojtësin e verës.Domatet i shtijmë në kavanoza apo enë plastike i qesim karrotat dhe fletet e dafines dhe në fund i qesim shellirën e nxehtë(jo valë)
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »