SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca të përvëluar
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48162
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca të përvëluarPërbërësit:20 kg speca2 gota e gjysëm kripë10 lit ujë1/2 l uthullPërgatitja:Lajmë specat,i hiqen bishtat dhe i palojmë në enën për turshi.Vlojmë ujin me kripë dhe pasi largohet nga zjarri e shtojmë uthullën.Me këtë shëllirë i përvlojmë specat,i qesim diqka të rëndë përmbi,i mbyllim dhe i mbulojmë me batanije deri te nesermen. I vendosim në vend të freskët deri në përdorim.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »