SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tranguj turshi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48163
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tranguj turshi
Përbërësit për një kavanoz:
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë krip
100 ml uthull
qepë
biber i zi kokrra
ujë
Përgatitja:
Pastrojmë trangujt dhe i vendosim nëpër kavanoza.Pastaj i qesim kripën,sheqerin,biberin e zi qepën,uthullën dhe i mbushim kavanozat me ujë.I mbyllim kavanozat dhe i vendosim në një tepsi,pastaj i shtijmë në furrë të nxehtë 170*C dhe i lejmë në furrë 20 minuta.Pas 20 minutash e ckycim furren dhe i lëjmë ashtu në furrë 12 orë pa e hapur furrën.Pas 12 orësh janë gati,mund të servohen menjiher.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »