SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sallatë e përzier
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48164
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Sallatë e përzierPërbërësit:15 kg perime(domate të gjelbërta,karrota,tranguj,lakër,speca,lulelakër)800 ml vaj800 ml uthull600 gr sheqer400 gr kripëPërgatitja:I grijmë perimet dhe i përziejmë me të gjithë përbërësit.I lejmë ashtu të qëndrojnë për 2 orë në një enë.Pastaj i mbushim kavanozët me perimet e grira dhe ujin qe e e kan lëshu deri sa kan qëndru në enë ia qesim përmbi.I mbyllim mirë kavanozët dhe i shtijmë në një tenxhere pak më të madhe me ujë dhe i ziejmë vetëm deri sa të mbyllen kapakët hermetikisht.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »