SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Speca turshi(të nxehur në furrë)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48165
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Speca turshi(të nxehur në furrë)Përbërësit:5 kg speca magdanoz3 hudhra150 ml uthull 4%150 ml vaj150 gr kripe e trashëPërgatitja:Përzihet uthulla ,vaji, kripa dhe magdanozi me hudhrat.Specat lahen ,kullohen,u heqen bishtat dhe i futet nga nje lug çaji me kripë.Renditen në tepsi dhe nxehen në furrë të nxehtë rreth 200*C per pak minuta(jo të pjeken).Pasi i nxerrim nga furra i renditim nëpër kavanoza apo enë plastike.Pas qesim rendin e parë me speca i qesim pak nga përzierja që e kemi përgatit me uthull vaj e kripë.Kështu vazhdojmë deri sa të përfundojnë specat.I ruajmë në vend të ftohët.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »