SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Reçel me kumbulla
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48166
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Reçel me kumbullaPërbërësit:1kg kumbulla1.250 gr sheqer2 limonavaniljearraPërgatitja:Kumbullat qërohen dhe u hiqet bërthama.Pastaj i shtijmë në ujë të gëlqerosur rreth gjysëm ore.Pastaj i shpërlajmë mirë ,i kullojmë dhe secilës kumbull ia shtijmë 1/4 e arrës.I qesim në një enë pak më të madhe dhe i ziejmë ngadal në temperaturë të ulët.Diku kah gjysma e procesit të zierjes i shtojmë limonët e prerë në rrathë dhe vanil sheqerin.Ashtu te nxehtë e qesim nëpër kavanoza.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »