SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
KOKOS BAJADERA
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48170
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
KOKOS BAJADERAPër pjesën e errët nevojiten:1 dcl qumësht150 gr sheqer125 gr margarin1 kese vanill sheqer1 lugë kakao300 gr keksa të bluarPër pjesën e bardhë nevojiten:1 dcl qumësht150 gr sheqer125 gr margarin50 gr keksa të bluar200 gr kokosPërgatitja(pjesa e errët):Qumështi,sheqeri,vanilla dhe margarini nxehen duke u perzi vazhdimisht deri sa të shkrihet sheqeri.Pastaj ia qesim keksat i përziejm mirë , i shtijmë në një tepsi dhe i lejmë të ftohen.Përgatitja (pjesa e bardhë).Qumështin ,sheqerin dhe margarinën i nxehim duke i përzi deri të shkrihet sheqeri.Pastaj i hedhim keksat e bluar dhe kokosin.I përziejm mirë dhe i hedhim mbi masën e errët.Përmi i qesim pak kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »