SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaçe të vogla me djath
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48172
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pogaçe të vogla me djathPërbërësit:500 gr miell500 gr djath250 gr margarin1 e kuqe e vezëspak kripëpak sodë bikarbonipër lyerje një e bardhë e vezës dhe susamPërgatitja:Të gjith përbërësit përzihen mirë dhe futen në frigorifer për 2 orë.Pas kësaj kohe e brumin e qesim në tavolinë të përmillur.E tëhollojmë petën në trashësi të gishtit dhe me gotë nxjerrim forma të rrumbullakta.Rrathët i qesim ne tepsi të shtruar me letër për pjekje.I lyejmë me të bardhën e vezës dhe i qesim susam përmbi.Piqen në temperaturë 200*C rreth 20 minuta.Kur të pjeken i nxjerrim dhe i mbulojmë me një pecetë dhe i lëmë deri 15 minuta të ftohen pastaj i servojmë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »