SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shpageta me këpurdha
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48173
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shpageta me këpurdhaPërbërësit:500 gr shpageta400 gr këpurdha1 filxhan vaj200 ml ajkë kripëbiber i zierëza të përziera(vegetë)Përgatitja:Këpurdhat copëtohen në pjesë pak më të mëdha dhe fërgohen në vaj.I hidhet kripa,biberi i zi,erëzat dhe ajka.Zihen 2-3 minuta.Shpagetat zihen ,shperlahen me ujë,kullohen dhe perzihen me sosin e pergatitur më parë.Mbi u hidhet djath i fortë i grirë në rende.P.S.Nëse keni dëshirë mund t`i shtoni edhe mish të bluar ose mish të bardhe pule.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »