SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Petulla të shpejta pa yndyrë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48175
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Petulla të shpejta pa yndyrëPërbërësit:300 gr miell4dl jogurt2 vezë1 pluhur për pjekurinakripëPërgatitja:Fillimisht përzihen vezët,pastaj i shtohen edhe përbërësit e tjerë.Përzihen mirë dhe i lëmë të qëndrojnë ashtu 15-20 minuta.Pastaj i fërgojmë në shumë vaj duke i qitur me lugë të akulloreve apo edhe lugë të thjeshtë.P.S.Petullat në foto janë me çokoladë përmbi pasi që janë të ëmbla.Nëse i dëshironi me shije të ëmbël atëher brumit i shtojmë sheqer,vanill sheqer dhe pak krip.Përmbi iu qesim çokoladë të shkrirë ose sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »