SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shkopinj me djath
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48176
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Shkopinj me djath Përbërësit:400 gr miell2 ve2 lugë të vogla krip150 gr djath të fortë200 gr margarin të prerë në copa të vogla1 pluhur për pjekurinaPër lyerje:1 ve dhe 50 gr djath i fortëPërgatitja:Të gjithë përbërësit përzihen në një enë dhe në fund qitet edhe margarini i coptuar,përzihen të gjitha me dorë.Shtrihet brumi me tëhollues në trashësi deri 3mm,lyhet me ve dhe i qitet edhe 50 gr djath të fortë të grirë në rende.Mandej prehet në formë të shkopinjëve dhe renditen në tepsi të lyer me yndyrë.Piqen në temperaturë 180*C.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »