SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Jaffa torte
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48177
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Jaffa torte Përbërësit:--------------1 ve12 lugë qumësht12 lugë vaj12 lugë sheqer15 lugë miell1 pluhur për pjekurina1 lugë kakaoKëta përbërës janë për njërën petë(duhet të përgatiten 2 këso lloj petësh)Gjithashtu nevoitet edhe 1 portokall i ngrirë dhe 3-4 lugë marmeladëSherbeti:----------250 gr sheqer2 dcl ujëPërzihen vezët me sheqer pastaj i shtohen përbërësit e tjerë.Përzihen mirë dhe pjeket në tepsi të lyer me yndyrë 20 minuta në temperaturë 180*.Deri sa kjo te ftohet përgatisim edhe petën e dytë njejt sikur e para.Njërën petë e coptojme me duar dhe e bëjmë thërmija. I shtojmë sherbetin,3 lugë marmeladë,lëngun dhe lëvoren e portokallit të bluar dhe i përziejmë mirë.Pastaj i hedhim mbi petën tjetër.Përmbi ia qesim një qokoladë kuzhine të shkrirë me pak qumësht.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »