SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Obllande me zhele
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48178
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Obllande me zhelePërbërësit:500 gr sheqer500 gr qumësht pluhur250 gr margarin400 gr zhele2 dcl ujë2 petë obllandePërgatitja:Në një enë qesim ujin dhe sheqerin te vlojnë.Pastaj i shtojmë margarinën dhe e vlojmë edhe 2 minuta.Në një enë tjetër qesim qumështin pluhur dhe i shtojmë sherbetin e nxehtë duke e përzier me mikser.Kur të ftohet i shtojmë zhelet e grira.Këtë masë e qesim mbi njëren petë të obllandes dhe përmbi vendosim obllanden tjetër.Mbi obllande i qesim ndonje enë të rendë që të ngjitet më mirë
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »