SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me vishnje
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48179
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me vishnje Përbërësit:Për kremin e kuq:500 gr vishnje te kulluara nga kompoti 5 dcl kompot vishnje2.5 dcl ujë150 gr griz150 deri 180 gr sheqerKremi i verdhë:2 pudinga vanille3 lugë sheqer7.5 dcl qumësht2 kese vanill sheqer250 gr margarin250 sheqer pluhurGjithashtu nevoiten edhe 150 gr keksa dhe 2 shllaga.Përgatitja:Ne një tepsi i renditim keksat.Lëngun e kompotit dhe ujin i vlojmë,pastaj e shtojmë grizen dhe e ziejmë 10 minuta.Ia shtojme vishnjet dhe sheqerin dhe e ziejmë edhe 2 minuta.I heqim nga zjarri dhe i qesim mbi keksat.Kremi i verdhë:Ziejmë pudingat me 3 lugë sheqer dhe vanill sheqer.I lejme të ftohen.Margarinën dhe sheqerin pluhur e rrahim me mikser ne shpejtësinë më të madhe.Pastaj i përziejmë me pudingun.Kete krem e qesim mbi kremin me vishnje.Ne fund rrahim 2 kese shllag dhe e lyejmë tortën përmbi.Eshtë mirë që të lihet në frigorifer tërë natën e pastaj të servohet.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »