SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Manchmelow
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48180
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
ManchmelowNevoiten:4 të kuqtë e vezëve100 gr sheqer1 dl vaj1dl qumësht1 lugë kakao1 pluhur për pjekurina200 gr miellFilli: 4 të bardhat e vezëve10 lugë sheqerGlazura:100 gr qokoladë kuzhinepak vajPërgatitja:Rrahim të kuqtë e vezëve me sheqer,pastaj i shtojmë vajin qumështin dhe kakaon.Në fund e shtojmë miellin e përzier me pluhur per pjekurina.Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.Deri sa të piqet torta ,rrahim të bardhat e vezëve me sheqer deri sa të bëhet shkumë e fortë.Pastaj i hedhim mbi tortën e pjekur dhe e fusim përsëri në furrë në temperaturë 100 *C për 10 minuta.Kur të ftohet i hedhim përmbi qokoladën e shkrirë me pak vaj dhe pak qumësht.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »