SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Fileto e pjekur me ajkë dhe djath
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48181
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Fileto e pjekur me ajkë dhe djathPërbërësit:1kg mish tul150 gr ajkë150 gr djath i fortë4 thelba hudhërvaj,krip,biber i ziPërgatitja:Mishi prehet ne copa me trashësi rreth 1.5 cm.I hedhim kripë ,biber dhe e fërgojmë në yndyrë dhe hudhra rreth 15 minuta nga të dyja anët.Filetat i qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe ia qesim përmbi at yndyrën me hudhra ku janë fërguar më herët.Pastaj marrim nga një lugë supe nga ajka e përzier me djath të grirë dhe qesim mbi filetot e mishit.I pjekim në temperaturë 220*C rreth 20-30 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »