SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Akullore "stracciatella"
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48184
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Akullore "stracciatella"Përbërësit:500 ml ajkë e ëmbël(Hopla ose ndonjë tjetër)200 ml ajkë e thartë (shmand)100 gr sheqer pluhur2 kese vanill sheqer1/2 lugë e vogël aromë vanilje200 gr qokoladë Përgatitja:Rrahim me mikser hopllën me sheqer deri te trashet,pastaj e shtojmë aromën e vanilës dhe e përziejmë.Pastaj e shtojmë ajkën e thartë(shmandin) dhe në fund e shtojmë qokoladën e coptuar në pjesë të vogla.E vendosim në frigorifer që të ngrihet.Gjat ngrirjes e përziejmë 2-3 herë akulloren.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »