SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tortë me molla
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48185
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tortë me mollaPërbërësit:3 vezë1 gotë kos1 gotë sheqer2 gota miell1 gotë vaj1 pluhur për pjekurina1 grusht arra Përbërësit për fillin:1 kg mollasheqer sipas deshires2 lugë grizë2 kese vanill sheqer1 levore limoni e grirëPërgatitja:Përzihen vezët me sheqer,shtohet kosi,vaji,mielli dhe pluhuri për pjekurina.Mollat qërohen dhe zihen pak.I shtohet sheqeri,vanill sheqeri dhe griza.Kur të trashen largohen nga zjarri.Gjysma e brumit qitet në tepsi dhe piqet për 10 min.Mbi kete qesim mollat pastaj qesim gjysmen tjeter të brumit dhe e pjekim.Mbi i qesim sheqer pluhur
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »