SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Syri i vjehrrës
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48189
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Syri i vjehrrësPërbërësit:300 gr biskota200 gr fiq i thatë100 gr gjysma thelpinj arrash250 gr gjalpë50 gr çokollatë për gatim300 gr sheqer16 lugë ujëPërgatitja:Fiqve ua heqim bishtat dhe sipër tyre hedhim ujë të valuar, për t'u zbutur. I thërrmojmë biskotat me petës dhe i vëmë në enë të madhe e të thellë. Në tenxhere në zjarr e hedhim ujin dhe sheqerin. Pasi zien sheqeri, në tenxhere e shtojmë gjalpin. Përmbajtjen nga tenxherja e shtojmë në enën e thellë. Çokollatën e thyejmë dhe e shtojmë në enë. Përziejmë që çokollata të shkrihet më shpejt. E hapim fikun e parë. Në brendi të fiqve vëmë nga dy gjysma thelpinj arrash. Me dorë marrim nga brumi nga ena e thellë. E shtypim brumin me duar dhe në mes të brumit e vëmë fikun. Me duar bëjmë një top. Topat i kalojmë në kokos dhe i rendisim në pjatë. Pasi shtrëngohen çdo top e presim përgjysmë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »