SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me të bardha të vezëve
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48190
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me të bardha të vezëve Përbërësit:6 të bardha të vezëve1 gotë sheqer(gotë me masën 2dcl)1/2 e asaj gote me vaj1 gotë miell1 vanill sheqer100 gr pemë të thata të përziera1/5 qokoladës së kuzhines(2 rende)1 lugë çaji pluhur për pjekurinaPërgatitja:Të bardhat e vezëve i rrahim me mikser pak,i shtojmë sheqerin dhe vanill sheqerin dhe përsëri i rrahim deri të bëhen shkumë e fortë.Pastaj e shtojmë miellin dhe vajin dhe ne fund frutat e thata dhe qokoladën e coptuar në katrorë të vegjël.Lyejmë tepsinë me yndyrë pastaj me miell dhe e qesim masën e përgatitur.E pjekim 40 minuta në temperaturë 180*C.Fruta të thata mund të jenë pemë të ndryshme të thara,apo edhe lejthi ,bajame,rrush i terur etj
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »