SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Akullore
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48192
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
AkullorePërbërësit:2 l qumësht600 gr sheqer2 kese vanill sheqer300 gr shllag100 gr plazma keksa100 gr rrush i terur100 gr qokolatë1 kese limontozPërgatitja:Qumështi me sheqer dhe vanill sheqer vlohen 5 minuta.E lejmë të ftohet dhe ia qesim limontozin.E përziejmë mirë dhe e fusim në ngrirës tërë natën.Të nesërmen marrim rrushin e terur e pastrojmë mirë dhe i qesim pak ujë dhe e lejmë anash që të fryhet.Pastaj rrahim 300 gr shllag me 300 gr qumësht në një enë të madhe.Kur të trashet shllagu marrim qumështin e ngrirë dhe e qesim ne shllag ngadal lugë pas luge.Këtë masë e ndajmë në 3 pjesë.Njërës enë ia qesim qokolatën e grirë në rende,të dytës ia qesim rrushin e terur (te kulluar nga uji) dhe keksat.Enës së tretë mund t`i qitni ndonjë lloj të pemëve verore psh dredhëza,manaferra,pjeshka,boronica apo mundeni edhe ta leni ashtu pa asgje.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »