SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bukë me djath dhe qepë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48193
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bukë me djath dhe qepëPërbërësit:1 bukë e ftohtë250 gr djath të fortë100 gr margarin,ose vaj ulliri 3-4 qepë të rejapak erëza sipas dëshirësPërgatitja:E prejmë bukën horizontalisht dhe vertikalisht ,po jo deri ne fund(dmth korja përfundi s`duhet të prehet).Djathin e prejmë në feta të holla dhe e shtijmë ndërmjet pjesëve të prera.Margarinën e shkrirë ose vajin e ullirit e përziejmë me qepë të grira imët.Këtë masë ia qesim bukës përmbi dhe e qesim në tepsi.E mbulojmë me foli alumini dhe e fusim në furrë për 15 minuta në temperaturë 180*C.(në dy skajet e bukës ia ngulim nga një rrëmojsë që mos të ngjitet folia për buke).Pas 15 minutave ia heqim folien dhe e fusim përsëri në furrë për 5 minuta,që të marrë një ngjyrë të bukur.P.S.Mund t`i qitet edhe ngapak kaqkavall dhe susam permbi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »