SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krostatë me qershi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48194
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Krostatë me qershiPër brumin e krostatës:350 g miell 125 g margarin 125 g sheqer 1 vezë e plote2 te verdha vezësh1 pluhur për pjekurinaBrumi pasi zihet shtrohet ne tepsi duke i ngritur anët në mënyrë që të mbajë kremin. Një pjesë e vogël e brumit lihet mënjanë për t`i formuar shiritat qe do renditen mbi kremin.Për mbushjen:500 ml qumësht120 g sheqer 2 të verdha vezësh60 g niseshte lëvore ose arome limoniPërbërsit e kremit përzihen bashkë dhe i lemë në zjarr deri sa të trashet kremi, pa e lene te vloje. Pasi kremi është trashur shtojmë dhe:300 g qershi te freskëta ose vishnjeE pjekim per 40 minutanë temperaturë rreth 170-180*C
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »