SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me limon
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48195
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me limonPërbërësit:4 vezë130 gr sheqer80 gr margarin120 gr miell1 pluhur për pjekurina1 limon (edhe lëngu i limonit edhe lëvorja)Përgatitja:Ndajmë të verdhat e vezës nga e bardha.Rrahim të verdhat e vezëve me sheqer,i shtojme lëngun e limonit,margarinën e shkrirë,miellin e përzier me pluhurin për pjekurina si dhe lëvoren e limonit të grirë në rende.Të bardhat i rrahim me pak kripë në shkumë të fortë dhe i shtojmë në masën e përgatitur më parë.E qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim rreth 25 minuta në temperaturë 180*C.Përmbi i qesim sheqer pluhur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »