SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa të njelmët
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48196
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa të njelmëtPërbërësit:200 gr miell2-3 lugë qumësht100 gr margarin 100 gr djath1 e kuqe e vezës1 pluhur për pjekurinakim sipas dëshirës Për lyerje:1 e kuqe e vezës1 lugë ujëkripsusam apo fara të ndryshmePërgatitja:Të gjithë përbërësit përzihen mirë dhe formohet një brumë jo shumë i fortë.E lejmë të qëndroj rreth 15 minuta në vend të ngrohtë.Pastaj e marrim e tëhollojmë me tëhollues në trashësi rreth 1cm.Petën e lyejmë me të kuqen e vezës së përzier me ujë pastaj i qesim kripë dhe fara susami.E prejmë petën në shkopinjë apo forma tjera sipas deshirës.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »