SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tortë me portokall & qokoladë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48197
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tortë me portokall & qokoladëPërbërësit:6 ve100 gr sheqer200 gr margarin3 lugë supe me kakao3 lugë miell1 pluhur për pjekurinaKremi:500 ml ajkë e ëmbël(hoplla)300 gr qokoladëlëvorja e një portokalliPërgatitja:Fillimisht rrahim margarinen me sheqer,pastaj i shtojmë të verdhat e vezëve dhe i përziejme mirë.Pastaj i shtojmë miellin e perier me kakao dhe pluhur për pjekurina.Ne fund i shtojmë të bardhat e vezëve të rrahura me parë në shkumë të fortë.E pjekim në temperaturë 180*C për 15 minuta.Përgatitja e kremit:E nxejmë ajkën e ëmbël deri sa t`ia filloj me vlu dhe në të e shtojmë qokoladën e coptuar dhe e perziejmë deri sa të shkrihet.Ia shtojmë edhe lëvoren e portokallit dhe ashtu te nxehte e qesim mbi torte.E lejmë në vend të ftohtë që të forcohet kremi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »