SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Bakllava e shpejtë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48199
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Bakllava e shpejtëPërbërësit:2 vezë të plota e 3 të verdha vezësh1 gotë vaj1 gotë qumësht(ose kos)400 gr arrarreth 800 gr miell1 pluhur për pjekurina500 gr margarinSherbeti:2 kg sheqer1 l ujëlëngu i 1/2 së limonit1 sheqer vaniljePërgatitja:Tunden vezët,shtohet vaji dhe qumështi pastaj shtohet mielli gradualisht deri të formohet një brumë i butë.Brumi ndahet në 10 pjesë,e pastaj nga qdo pjese ndahen nga 5 toptha dmth bëhen gjithsejt 50 toptha.Qdo top hapet me tëhollues sa një pjatë e vogël dhe vendosen një mbi një deri të bëhen 5 copa.5 petët tëhollohen me nisheste dhe rriten deri sa të mundeni.Veprohet kështu deri të harxhohet i gjith brumi.Nëse dëshironi bakllavë me petë të radhitura atëher petët e tëholluara vehen në tepsi njëra mbi tjetrën duke i spërkatur me nga një lugë yndyrë.Pasi të tëhollohen dhe vehen në tepsi gjysma e petëve qiten arrat dhe shtrihen njëlloj në gjith tepsinë.Tëhollohen edhe gjysma e petëve tjera dhe vendosen mbi arra.Pritet në formë dilimash.Nëse dëshironi bakllavë të mbështjellë në role atëherë pasi të tëhollohet peta me 5 kuleq palohen skajet dhe i qiten arrat në mes,atëher mbështjellet si roladë dhe qitet n tepsi.Shkrijmë margarinën dhe ia hedhim sipër bakllavës.Futet në furrë të nxehtë rreth 160*C dhe piqet rreth 2 orë.Sherbeti:Vlohet uji me sheqer,shtohet lëngu i limonit dhe ca rriska limoni të prera në flegra si dhe 1 vanill sheqer.Në momentin që fillon me vlu sherbeti e largojmë menjiher dhe ia qesim një gotë qaji me ujë të ftohët.me sherbet valë e përvlojmë bakllavën e ftohur.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »