SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me hoplla
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48200
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me hoplla Përbërësit për petën:• 4 vezë• 6 lugë sheqer• 1 gotë vaj• 2 lugë kakao• 2-3 lugë ujë• 1/2 pluhur për pjekurina• 6 lugë miellPërbërësit për kremin:• 1l qumësht• 3 pudinga vanilje• 3 lugë eurokrem• 10 lugë sheqer• 500 ml hopllaPërziejmë sheqerin dhe vezët pastaj shtojmë përbërësit e tjerë. Qiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmillur dhe piqet në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.Deri sa të ftohet e përgatisim kremin .Përgatitja e kremit:E vlojmë qumështin me eurokrem dhe sheqer dhe e ziejmë pudingun.E lejmë të ftohet.Hopllën e rrahim me mikser deri të trashet,pastaj e qesim në puding nga një lugë duke e përzier ngadal.E qesim mbi tortë dhe e zbukurojmë sipas dëshirës.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »