SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me mak
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48201
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me makPërbërësit:2 gota sheqer2 gota qumësht3 gota miell1/2 e gotës me vaj1 pluhur për pjekurina 50 gr makpak sheqer pluhur Përgatitja:Përzihen mielli sheqeri maku dhe pluhuri për pjekurina,pastaj i shtohet qumështi dhe vaji .Qiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqen.Kur të ftohet i qitet përmbi sheqer pluhur.P.S.Gota duhet të ketë masën 200 ml
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »