SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Topthat "1001 netë"
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48202
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Topthat "1001 netë"Përbërësit:100 gr lajthia100 gr hurme100 gr kumbulla të thata100 gr rrush i thatë100 gr mjaltë100 gr bajame4 lugë lëng portokalli1/2 lugë qaji cimet100 gr miell kokosi100 gr arraPërgatitja:Rrushi i thatë njomet me lëngun e portokallit.Hurmeve u hiqet bërthama.Bajamet zihen pak qerohen dhe teren e më pas fërgohen me lajthitë per 1 minut duke i përzier pandërprerë.Pastaj i lejmë të ftohen dhe i bluajmë në blender.Pastaj bluajmë kumbullat,hurmet dhe rrushin e thatë dhe i përziejmë me bajame e lajthi.Shtojmë mjaltën e cimetin dhe i perziejmë mirë.Nga kjo masë formojmë toptha qe i rrotullojmë në kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »